O firmieOfertaRealizacjeKontaktŚwiadectwa/CertyfikatyKontaktKontakt
Okna Nowacki - strona główna
Więcej

RENOWACJA

Oprócz prawidłowego czyszczenia i pielęgnacji powłoki lakiernicze powinno poddawać się ich renowacji . Podczas renowacji powłok należy pamiętać , że impregnacja, nakładanie podkładu czy warstwy nawierzchniowej nie może przebiegać w temperaturze poniżej 8°C oraz w wilgotności względnej wyższej od 80%. Nie zaleca się nakładania powłok przy silnym nasłonecznieniu.

Proces renowacji jest uzależniony od stopnia uszkodzenia powierzchni:

  1. System powłoki jest nienaruszony i wymaga jedynie kosmetycznych poprawek - pielęgnacja do tego typu uszkodzenia wymaga naniesienia dwóch warstw nawierzchniowych w odpowiednim kolorze i połysku.
  2. Niewielkie łuszczenie warstwy nawierzchniowej, bez uszkodzenia drewna - w tym przypadku należy, przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym wyłącznie uszkodzone miejsca , nie należy zeszlifować podkładu. Następnie nałożyć dwie warstwy nawierzchniowe.
  3. Rozległe zniszczenia powłoki - należy przeszlifować całą ramę okna nie zeszlifowując podkładu. Powierzchnie starannie odkurzyć z pyłu, przemyć , po czym nakłada się dwie warstwy nawierzchniowe o odpowiednim kolorze i połysku,
  4. Całkowicie zniszczona powłoka lakiernicza np. przecięcie powłoki, dziury w powłoce - zdziera się zniszczoną powłokę, starannie odkurza z pyłu , przemywa. Surowe drewno impregnuje się, gruntuje podkładem i nakłada dwie warstwy nawierzchniowe . Tego stopnia renowacja powinna być wykonywane przez wyspecjalizowanych pracowników.
  5. Naturalne pęcznienie i kurczenie drewna spowodowało powstanie pęknięć powłoki lub wilgoć spenetrowała łączenia i przekroje poprzeczne - zdziera się zniszczoną powłokę, starannie odkurza się z pyłu , przemywa. Surowe drewno impregnuje się, gruntuje podkładem i wypełnia otwarte połączenia wypełniaczem do fug na koniec nakłada się dwie warstwy nawierzchniowe, tego stopnia renowacja powinna być wykonywane przez wyspecjalizowanych pracowników.


Czyszczenie i pielęgnacja

Kontrola stanu technicznego

Renowacja

Uwagi


GŁÓWNA  |  O FIRMIE  |  OFERTA  |  REALIZACJE  |  KONTAKT  |  GWARANCJA  |  PIELĘGNACJA   

 Copyright © 2005, Stolarstwo Andrzej Nowacki. Wszelkie prawa zastrzeżone.